Tüm Kategoriler
En beğendiğiniz markaların en iyi ürünlerine en uygun fiyatlarla hemen sahip olabilirsiniz.
 
  •  Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi
 
Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi
Piyasa Fiyatı :
Site Fiyatı : 55.00 TL
Bu ürünü indirimli alabileceğiniz 99 stok kalmıştır.
Kredi Kartı ile Tek Çekim : 55.00 TL
Havale ile İndirimli : 55.00 TL
%
0.55
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme
  • Yorumlar
  • Soru ve Cevaplar

Bir oyuncunun kendisini, satrancın muhtemelen en fazla ihmal edilmiş safhası olan oyunsonunda geliştirmesi mümkündür. Yalnız bunun başarılabilmesi için, teorik ve pratik olmak üzere iki ayrı türde bilgiye ihtiyaç duyulur. İlk gruptaki yol ve yöntemlere vakıf olmak nispeten kolaydır: Temel kavramların içselleştirilmesi, sözü geçen konumlarda doğru bir oyun ortaya konması için çoğu zaman yeterli olur. Fakat daha karmaşık pozisyonlarda ihtiyaç duyulan pratik maharetin edinilebilmesi için, ustalara ait öğretici örneklerin detaylı bir biçimde incelenmesi gerekir.

 

Saygın yazar FM Steve Giddins, satrançseverler için oyunsonu bölümünde faydalı olacak '101 Tavsiye' seçiyor. Bu önerilerini sunarken, karmaşık varyantlar yerine her zaman olduğu gibi sözlü anlatımlara öncelik veriyor. Bu sayede kitabın, kendi oyunlarında benzer konumlarla karşılaşacak oyunculara rehberlik edebilmesi amaçlanıyor.

 

Analiz Satranç'ın 46. satranç kitabı olan Satrançta 101 Oyunsonu Tavsiyesi, Steve Giddins'in ülkemizde yayımlanan üçüncü eseridir. Çalışmayı dilimize FM Alper Efe Ataman kazandırmıştır. 

 

Kitap Hakkında Bazı Yorumlar:

"Hangi seviyede olursa olsun, her oyuncu için öğretici." - Büyükusta Michael Adams (Daily Telegraph)

 

"Öğretici örneklere ihtiyaç duyan öğretmenler için... mükemmel!" - Büyükusta Peter Heine Nielsen (Skakbladet)

 

"Birçok yazar oyunsonlarında nasıl 'hayatta kalabileceğinizi' öğretirken, Giddins bugüne dek gördüğüm en anlaşılır açıklamalarla oyunsonlarını nasıl sevebileceğinizi anlatıyor. Örneklerin seçimi de harika - Giddins temelleri (Kramnik, Ivanchuk, Timman, Yusupov ve Aronian gibi) günümüz Büyükustalarının oyunlarının yanı sıra, Karpov, Smyslov ve (en çok da) Botvinnik gibi klasik Sovyet ustaların partileri eşliğinde öğretiyor. Gayet açık olan analizler hiçbir zaman sıkıcı değil. Her gün bir tavsiyeyi okuyun. 101 gün içinde çok daha iyi bir oyuncu olduğunuzu göreceksiniz. Daha da önemlisi, oyunu daha çok seveceksiniz." - Moshe Rachmuth (chessbug.com)

 

"Bir diğer birinci sınıf kitaptan da söz etmeliyiz... Bu kitabın zevkle okunacak harika bir kitap olduğunu söyleyebilirim..." - Uluslararası Usta John Watson (The Week in Chess)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Benzer Ürünler